Recepty Morčacie stehno v sladkej čili omáčke

Suroviny

1,5 kg mäsa z morčacieho stehna (asi 4 kusy)

250 ml sladkej čili omáčky

10 – 12 plátkov údeného bôčika

soľ

Popis

Mäso vložíme do veľkého potravinárskeho vrecka na zips, zalejeme čili omáčkou a dáme do chladničky na 4 – 8 hodín. Vrecko občas potrasieme, aby sa mäso marinovalo rovnomerne.

Mäso preložíme do nádoby na zapekanie, jemne osolíme a jednotlivé kusy zvinieme.

Ak je to potrebné, zopneme ich špajdľami na ražniči.

Mäso obložíme plátkami bôčika tak, aby sa plátky prekrývali.

Všetko polejeme zvyškom marinády z vrecka a vložíme do rúry predhriatej na 180˚C. Pečieme 60 minút. Po vybratí z rúry odložíme na 10 minút a potom nakrájame na plátky. Stehno výborne chutí teplé, ale aj studené použité ako údenina na chlebíčky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8