Recepty Morčacie s orechovou plnkou

Suroviny

800 g morčacích pŕs

100 g póru

50 g masla

70 g lieskových orieškov

1 krajec chleba

3 PL nasekanej petržlenovej vňate

2 vajcia

50 ml mlieka

soľ

čierne korenie

Popis

Morčacie prsia prerežeme tak, aby sa dali otvoriť ako kniha. Roztvorené mäso mierne naklepeme, aby bolo všade rovnakej hrúbky a jemne ho dochutíme soľou a korením. Na masle orestujeme na kolieska nakrájaný pór. Keď zmäkne, preložíme ho do misky a necháme vychladnúť. Potom k póru pridáme nadrobno nasekané oriešky, na kocky nakrájaný krajec chleba, vajcia, mlieko, soľ a korenie. Rukami spracujeme plnku a naplníme ňou mäso. Prsia zrolujeme a obalíme v niekoľkých vrstvách alobalu. Z rolády vyformujeme pekný valček, aby bola krásne guľatá. Do vyššieho plechu dáme vodu približne do výšky jedného centimetra a na rošte alebo mriežke pečieme roládu v rúre vyhriatej na 175 °C približne 55 až 60 minút. Počas pečenia bude do vody v plechu stekať šťava z mäsa, ktorú môžeme po dopečení mäsa zredukovať či už v rúre alebo na sporáku, pričom nám z nej vznikne výpek, ktorým pri servírovaní polejeme hotové plnené morčacie prsia.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8