Recepty Mini košíčky s chia semiačkami a ovocím

Suroviny

150 g hladkej múky

2 lyžice chia semiačok

70 g studeného masla nakrájaného na kocky

70 g práškového cukru

1 vajce

2 lyžice kakaa (ak chcete čokoládové cesto)

250 ml smotany na šľahanie

80 g masla

2 hrnčeky lesného ovocia (maliny, jahody)

Popis

Suché ingrediencie na cesto preosejeme do väčšej misy. Tento krok je dôležitý, aby múka a najmä kakao (ak chcete čokoládové cesto) nabrali vzduch a bolo ich možné jednoduchšie zapracovať do cesta. Potom pridáme studené maslo a vytvoríme mrveničku, do ktorej vmiešame vajce. Cesto spracujeme na jemnú guľu. Pokiaľ nebudeme dosť rýchli, môže sa nám stať, že cesto bude redšie, lebo maslo sa začne topiť – v takom prípade pridáme trocha viac múky, aby sa nám nelepilo na ruky. Pripravené cesto zabalíme do potravinárskej fólie a necháme aspoň pol hodiny chladiť. Vychladnuté cesto rozvaľkáme a vyložíme ním dno i okraje malých formičiek na košíčky. Na cesto položíme kúsky papiera na pečenie, na ktorý vysypeme fazuľu alebo ryžu, aby sa nám cesto počas pečenia nedvíhalo a nevlnilo. Pečieme 15 minút pri 180 °C. Kým sa nám chladí korpus, pripravíme si krém. V jednej miske si vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu polámanú na kúsky, zároveň v druhej miske ohrejeme smotanu na teplotu tesne pod bodom varu. Keď sa čokoláda úplne rozpustí, zamiešame do nej horúcu sladkú smotanu a na záver pridáme maslo, takže vznikne mimoriadne chutný a jemný krém – tzv. ganache. Dávame si však pozor, aby sme ju neprehriali, pretože zo sladkej smotany sa v takom prípade začne oddeľovať tuk, ktorý by na povrchu vašich tortičiek nepekne stuhol. Vychladnuté košíčky naplníme vlažným krémom, do ktorého ukladáme ovocie. Necháme stuhnúť v chladničke, poprášime kakaovým práškom a na záver dozdobíme ovocím a lístkami mäty.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8