Recepty Mikulášske raňajky

Suroviny

1 hrnček hladkej múky
3 ČL prášku do pečiva
1 PL kryštálového cukru
1 ČL soli
1 hrnček mlieka
1 vajce
3 lyžice masla (roztopeného)
½ PL jahodového džemu
1 banán (čerstvý)
2 ks mandlí v čokoláde
šlahačka (podľa chuti)

Popis

Všetky sypké suroviny zmiešame, v strede misky si urobíme jamku a pridáme rozšľahané vajce, roztopené maslo, mlieko a zamiešame. Cesto bude trochu hustejšie.

Na panvicu nalejeme kruh, na spodok ktorého naprskáme tvar brady a v hornej časti tvar čiapky. Môžeme urobiť tieto tvary aj každý zvlášť. Lievance smažíme z oboch strán na masle alebo kvapke oleja.

Mikulášske raňajkyLievance podávame s čiapkou navrchu ozdobenou jahodovým džemom, banány naaranžujeme ako uši, bradu ozdobíme šľahačkou. Oči a nos urobíme z mandlí v čokoláde.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8