Recepty Mikulášske raňajky

Suroviny

1 1/2 hrnčeka múky

3 ČL prášku do pečiva

1 PL cukru

1 ČL soli

1 1/4 hrnčeka mlieka

1 vajce

3 lyžice roztopeného masla

jahodový džem

čerstvé banány

mandle v čokoláde

šľahačka

Popis

Všetky sypké suroviny zmiešame, v strede misky si urobíme jamku a pridáme rozšľahané vajce, roztopené maslo, mlieko a zamiešame. Cesto bude trochu hustejšie.


Na panvicu nalejeme kruh, na spodok ktorého naprskáme tvar brady a v hornej časti tvar čiapky. Môžeme urobiť tieto tvary aj každý zvlášť. Lievance smažíme z oboch strán na masle alebo kvapke oleja.


Mikulášske raňajkyLievance podávame s čiapkou navrchu ozdobenou jahodovým džemom, banány naaranžujeme ako uši, bradu ozdobíme šľahačkou. Oči a nos urobíme z mandlí v čokoláde.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8