Recepty Mexické quesadilly

Suroviny

4 ks veľkých tortillových placiek

200 g natrhaného kuracieho mäsa (pokojne môžu byť zvyšky grilovaných kuracích pŕs alebo mäsa z polievky)

3 farebné papriky

rímska rasca a mletý koriander

soľ, korenie

olivový olej

hrsť čerstvého koriandru

100 g tvrdého syra, napr. goudy

2 zrelé avokáda

1 paradajku

1/2 červenej cibule

1 limetu

1 ČL čerstvého koriandra

čili paprička podľa chuti

soľ

čerstvo mleté čierne korenie

Popis

Na polovicu placiek uložíme mäso, ktoré sme udusili s paprikou a korením, pridáme nastrúhaný syr, posypeme čerstvým koriandrom a prikryjeme zvyšnými tortillami.


V tejto chvíli je ideálne vložiť obe spojené placky do kompaktného grilu alebo na horúcu panvicu a neustále pritláčať lopatkou. Keď je tortilla z jednej strany chrumkavá, opečená a syr sa začal topiť, otočíme ju a upečieme aj z druhej strany.


Mexické quesadillyPodávame s guacamole, ktoré si pripravíme roztlačením mäkkého avokáda, do ktorého pridáme nakrájanú paradajku bez zrniečok, najemno nakrájanú cibuľu, čili papričku, limetkovú šťavu aj kôru a dochutíme soľou a korením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8