Recepty Mexické quesadilly

Suroviny

4 ks tortillovej placky (veľkých)
200 g kuracích pŕs (natrhaného, pokojne môžu byť zvyšky grilovaných kuracích pŕs alebo mäsa z polievky)
3 papriky (farebné)
rasca (rímska)
mleté čierne korenie
olivový olej
koriander (čerstvého)
100 g syra gouda (napr. goudy)
2 avokáda (zrelé)
1 paradajka
½ červenej cibule
1 limetka
1 ČL koriandra
čili paprička (podľa chuti)
soľ
mleté čierne korenie
koriander (mletý)
soľ

Popis

Na polovicu placiek uložíme mäso, ktoré sme udusili s paprikou a korením, pridáme nastrúhaný syr, posypeme čerstvým koriandrom a prikryjeme zvyšnými tortillami.

V tejto chvíli je ideálne vložiť obe spojené placky do kompaktného grilu alebo na horúcu panvicu a neustále pritláčať lopatkou. Keď je tortilla z jednej strany chrumkavá, opečená a syr sa začal topiť, otočíme ju a upečieme aj z druhej strany.

Mexické quesadillyPodávame s guacamole, ktoré si pripravíme roztlačením mäkkého avokáda, do ktorého pridáme nakrájanú paradajku bez zrniečok, najemno nakrájanú cibuľu, čili papričku, limetkovú šťavu aj kôru a dochutíme soľou a korením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8