Recepty Mandarínkový zákusok

Suroviny

Korpus:

200 g práškového cukru

5 vajec

300 g polohrubej múky

½ prášku do pečiva

180 ml smotany na šľahanie

Plnka:

500 g mascarpone (studeného)

250 ml smotany na šľahanie (studenej)

8 ks mandarínky

Na dekoráciu:

1 mandarínka (ošúpaná vcelku, nerozdelená na mesiačiky)

5 PL práškového cukru

Postup

1

Vajcia s cukrom vyšľaháme a pridáme smotanu na šľahanie.

2

Postupne pridávame múku premiešanú s kypriacim práškom až všetko spotrebujeme.

3

Otváraciu tortovú formu vystelieme papierom na pečenie a vylejeme do nej cesto. Pečieme pri teplote 180 °C cca 30 až 40 minút. Necháme vychladnúť, vyberieme z formy a stiahneme papier na pečenie.

4

Pripravíme si krém: Mascarpone vyšľaháme so smotanou na šľahanie do tuhého krému.

5

Vychladnutý korpus prerežeme na dve časti a pokvapkáme šťavou zo štyroch mandaríniek.

6

Potrieme Mascarpone krémom a bohato pokladieme mandarínkovými mesiačikmi. Zakryjeme druhou časťou koláča a tú ozdobíme zvyškom krému.

7

Tortu ozdobíme kolieskami z celých ošúpaných mandarínok a bohato posypeme práškovým cukrom. Dáme do chladničky na tri hodiny.

8

Podávame studené.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8