Recepty Makrónky s černicovým krémom

Suroviny

250 g mletých mandlí

230 g práškového cukru

230 g kryštálového cukru

6 bielkov

štipka soli

fialová gélová potravinárska farba

300 g mascarpone

60 g mäkkého masla

3 lyžice práškového cukru

120 g černíc

Popis

Postup


Do misky nasypeme práškový cukor, štipku soli a mleté mandle. Mixérom túto zmes ešte rozrobíme, aby bola naozaj veľmi jemná a nakoniec ju preosejeme.

V miske vyšľaháme kryštálový cukor s bielkami, aby nám vznikol pevný sneh. Do snehu pridáme trochu farbiva.

Zafarbené a vyšľahané bielka opatrne zmiešame s rozmixovanými mandľami, múkou a cukrom. Náplň dáme pomocou cukrárskeho vrecka na papier na pečenie. Tiež môžeme použiť silikónovú formu na makrónky, s ktorou sa nám bude pracovať lepšie.

Kolieska by mali mať priemer asi 3 cm. Predhrejeme rúru na 150 °C a pečieme ich 12 minút. Upečené makrónky necháme vychladnúť.

Černice rozmixujeme s cukrom a prepasírujeme ich. Mascarpone zmiešame s mäkkým maslom a nakoniec pridáme černicové pyré. Makróny spojíme pomocou krému a dáme ich uležať na 24 hodín do chladničky.  

 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 1. od 8:00 hod. do 28. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4