Recepty Makrónky od Valentína

Suroviny

250 g práškového cukru

4 studené vaječné bielka

140 g mletých mandlí

červené alebo ružové potravinárske farbivo

štipku soli

200 g tmavej čokolády

100 g smotany na šľahanie

1/2 lyžičky čili (možno vynechať)

Popis

Vo veľkej miske zmiešame pomleté mandle a cukor. Vyšľaháme si sneh z bielok so štipkou soli až kým nám sneh nedrží celkom pevne. Pridáme pár kvapiek potravinárskeho farbiva. Pomaly zapracovávame sypkú zmes, ktorú následne dáme do cukrárenského vrecka.


Vytvárame kolieska, cca 3 – 5 cm, na plech, na ktorom máme papier na pečenie. Necháme 30 minút postáť, aby sa nám na povrchu vytvorila „škrupinka“. Potom vložíme do rúry, ktorú máme predhriatu na 170 °C. Pečieme 10 minút. Vyberieme a necháme vychladnúť. Z plechu ich berieme až vychladnuté.


Smotanu zahrievame v hrnčeku (nevaríme), pridáme čokoládu a miešame, kým sa nerozpustí. Pridáme čili, prelejeme do misky a necháme v chladničke stuhnúť. Polovicu makrónkov natrieme lyžičkou krému a spojíme. Odložíme na chladné miesto.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 1. od 8:00 hod. do 28. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4