Recepty Lososový tatarák so sezamovým olejom

Suroviny

200 g čerstvého alebo údeného lososa

1 limetku

1 pomaranč

1 citrón

2 lyžice sezamového oleja

čerstvý koriander

čierny sezam alebo ľanové semienka

čerstvé čili

soľ

Popis

Údeného lososa nakrájame najemno ako pri príprave tatárskeho bifteku. Citrusové ovocie poriadne umyjeme a z každého nastrúhame trochu kôry (z každého 1 ČL). Lososa v miske zmiešame s kôrou, pridáme olej, nasekaný koriander, sezam a čili podľa chuti. Dochucovať soľou takmer netreba, lebo údený losos je dosť slaný.


Citrónovú šťavu nepridávame, aby nám „tatarák“ nezmenil farbu. Na tanieri si každý môže svoju porciu dochutiť pomarančovou alebo limetkovou šťavou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 1. od 8:00 hod. do 28. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4