Recepty Losos s vianočným korením

Suroviny

1 lyžičku soli

štipku mletého čierneho korenia

2 lyžice medu

1 pomaranč (kôru aj šťavu)

2 lyžice sekaných vlašských orechov

štipku čili

1 lyžicu olivového oleja

1 lyžičku perníkového korenia (zmes zo škorice, klinčekov, badiánu...)

Popis

Filety z lososa potrieme omáčkou, ktorú si pripravíme osobitne v miske ,alebo mažiari. Zmiešame soľ, korenie, med, pomarančovú kôru, šťavu, orechy, olivový olej a čili. Rybu, okrem kože, potrieme hrubšou vrstvou pesta a vložíme ju do olivovým olejom vymastenej zapekacej misy. Pridáme kolieska pomaranča a cez noc marinujeme v chladničke. Pečieme v rúre pri teplote 200 ˚C asi 30 minút (na prvých 20 minút misu zakryjeme alobalom). Táto delikátna rybka má byť stále v strede ružová a šťavnatá. Podávame ju s pečenými zemiakmi, no výborne chutí aj so sladkými zemiakmi, ktoré sa pripravujú rovnako ako klasické.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 13. 11. od 8:00 hod. do 19. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vianoce ako ich máte radi

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 13. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vianoce ako ich máte radi

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 5. 11. od 8:00 hod. do 21. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4