Recepty Lízanky Superman

Suroviny

2 hrnčeky cukru

3/4 hrnčeka vody

citrón

zelené farbivo

paličky na lízanky

alobal

hrniec plný ryže, pohánky alebo inej zrnitej potraviny

Popis

1. krok: Použijeme alobal a vymodelujeme loďky rôznych veľkostí a tvarov. Budú slúžiť ako formy na kryštály, tak dáme pozor na to, aby sme nemali nikde medzeru (ideálne by sa mali poskladať z viacerých vrstiev alobalu). 2. krok: Opatrne vložíme paličky na lízanky do hotových foriem. 3. krok: Dáme formy do nádoby plnej ryže. Dáme pozor, aby boli horizontálne rovnomerne rozložené a stabilné a nenakláňame ich nabok! 4. krok: Zmiešame v kastróle vodu, cukor a jednu kávovú lyžičku citrónovej šťavy. 5. krok: Pridáme farbivo. 6. krok: Dáme kastról nad silný plameň. Zohrievame dovtedy, kým zmes nedosiahne teplotu 150 °C (približne 15 minút). Nemiešame! Dáme horúci kastról preč z plameňa. Naplníme veľkú misu ľadovou vodou a asi na pol minúty do nej ponoríme dno kastróla. Lízanky Superman 7. krok: Dôkladne naplníme formy horúcim sirupom. Na približne 30 minút ich odložíme nabok. Potom odlúpneme alobal z lízaniek. Hotovo! Lízanky urobia najlepší dojem v skupine ľudí! Za inšpirácie ďakujeme Marysii, autorke receptov. :)

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8