Recepty Light vajíčková tlačenka

Suroviny

6 vajec
6 uhoriek (sterilizovaných)
100 g hrášku (sterilizovaného)
1 červená paprika (veľká)
2 mrkvy (stredne veľké)
200 g morčacej šunky
½ l vody
2 kocky slepačieho vývaru
400 g bieleho jogurtu
1 balíček plátkovej želatíny
forma na pečenie (forma na chlebík)
alobal

Postup

1

Vajcia uvaríme natvrdo, vychladnuté ošúpeme a nakrájame na kocky.

2

Očistenú papriku, uhorky a šunku nakrájame na kocky, dáme do misy.

3

Očistenú mrkvu nakrájame na kolieska a dáme uvariť s bujónom. Mrkvu vyberieme a dáme do misy, bujón budeme ešte potrebovať.

4

V teplom bujóne rozpustíme podľa návodu želatínu. Ak treba, pridáme ešte želatínu.

5

Do rozpustenej želatíny vmiešame jogurt.

6

Nalejeme na zeleninu a všetko vlejeme do chlebíkovej formy vypláchnutej studenou vodou. Zakryté alobalom dáme do chladničky stuhnúť, najlepšie na noc. Tip: Podávame s čerstvým pečivom ako studené predjedlo.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8