Recepty Letný šalát s bravčovým barbecue
Suroviny
500 g bravčovej panenky
hrsť čerstvého koriandra
hrsť čerstvej mäty
½ šalátovej uhorky nakrájanej na malé kúsky
4 jarné cibuľky
200 g zmes šalátových listov 
2 PL sójovej omáčky
1 strúčik cesnaku
1 PL cukru Muscovado 
100 g egrešov
1 čilii papričku
2 PL olivového oleja
1 PL rybej omáčky
1 PL trstinového cukru
1 PL vody
Popis

Postup

Zmiešame v miske všetky suroviny na marinádu. Bravčovú panenku nakrájame na plátky tak, aby sa ľahko grilovali na panvici. Naložíme ich do marinády, ideálne aspoň na 12 – 24 hodín.
Nachystáme si šalát do misky. Rozložíme šalátové listy, nasekanú jarnú cibuľku spolu s uhorkou a čerstvými bylinkami a dobre premiešame.  Pripravíme si dresing. V hrnci privedieme k varu cukor, vodu a čili. Keď sa cukor rozpustí, pridáme egreše. Na záver pridáme olivový olej a rybiu omáčku. Bravčovú panenku ugrilujeme tak, aby bola šťavnatá, ale vnútri ružová. Poukladáme ju na šalát a pokvapkáme dresingom. Ihneď servírujeme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 5. od 8:00 hod. do 28. 5. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4