Recepty Letný egrešový koláč

Suroviny

Na cesto
250 g hladkej múky
150 g masla (zmäknutého)
½ ČL soli
2 PL práškového cukru
Na plnku
2 PL vody (ľadovej)
500 g egrešov
100 g trstinového cukru (+ trochu na posypanie cesta)
1 PL kukuričného škrobu
3 PL vody (ľadovej)
1 vajce (žltok)
½ ČL soli
Na dozdobenie
10 g mandľových plátkov
vanilková zmrzlina
2 PL práškového cukru

Popis

Do múky pridáme soľ, cukor a na kocky nakrájané zmäknuté maslo. Zmes rýchlo spracujeme a podľa potreby pridávame po troškách ľadovú vodu. Vypracujeme vláčne cesto, ktoré zabalíme do fólie a necháme aspoň 1 hodinu odležať v chladničke. Egreše umyjeme, odstopkujeme a nakrájame na polovičky. Približne tri štvrtiny z nich dáme do rajnice, zasypeme cukrom, pridáme 3 – 4 polievkové lyžice vody a necháme ich zmäknúť. Vo vode rozmiešame škrob a pridáme do hrnca. Keď zhustne, tak ho odstavíme. Cesto vyvaľkáme do kruhu a opatrne prenesieme na plech, ktorý je vystlaný papierom na pečenie. Ak by sa cesto trhalo, skúsime ho vyvaľkať priamo na múkou posypanom papieri na pečenie. Do stredu cesta vložíme zmäknuté egreše tak, aby ostali od okraja aspoň 4 – 5 cm. Posypeme trstinovým cukrom, zvyšnými egrešmi a okraje zabalíme. Tieto okraje nakoniec potrieme žĺtkom a posypeme trochou trstinového cukru. Pečieme vo vyhriatej rúre na 200 °C približne 30 – 45 minút dozlatista. Približne 15 minút pred dopečením môžeme posypať mandľovými lupienkami. Hotový koláč podávame s vanilkovou zmrzlinou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8