Recepty Láskyplné obálky s ovocnou plnkou

Suroviny

1 balenie lístkového cesta (chladeného alebo mrazeného)

jahody (alebo maliny)

vajíčko (na potretie)

kryštálový cukor

šľahačka (na servírovanie podľa chuti)

Postup

 alt=
1

Použite tiež: malá obálka alebo papier a nožnice (čím menšia obálka, tým viac koláčikov) nôž alebo radielko na vyrezávanie cesta formička v tvare srdca papier na pečenie Cesto rozložíme na dosku

 alt=
2

Obálku opatrne rozlepíme a roztvoríme. Môžeme aj z papiera vystrihnúť kosoštvorec takej veľkosti, akej budeme chcieť obálky.

 alt=
3

Obálku alebo kosoštvorec priložíme na cesto a orežeme podľa formy. Zo zvyškov cesta vyrežeme formičkou srdiečka. Dáme na plech, vyložený papierom na pečenie.

 alt=
4

Vyrezané pláty naplníme ovocím. Ovocie predtým podusíme s cukrom v panvici. Spojíme dva bočné protiľahlé okraje, potom spodný tak, aby časť čerešňovej plnky vyčnievala. Nedávame veľa plnky, aby nevytiekla. Spoje opatrne stlačíme, potrieme vajíčkom a na ne položíme srdiečko.

 alt=
5

Obálku jemne potrieme rozšľahaným vajcom, radielkom alebo ostrým nožom spravíme plytké zárezy po okrajoch pre efekt.

 alt=
6

Posypeme kryštálovým cukrom a pečieme na 190 °C asi 15 minút.

 alt=
7

Podávame vychladené s dobre vyšľahanou šľahačkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 1. od 8:00 hod. do 28. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4