Recepty Kyslá polievka z pečených zemiakov s kôprom

Suroviny

400 g zemiakov

1 ČL soli

1 cibuľu

2 strúčiky cesnaku

2 ks bobkového listu

celé čierne korenie (podľa chuti)

2 lyžice masla

2 dl smotany na šľahanie

1 PL hnedého cukru

1 vajíčko uvarené natvrdo

 hrsť čerstvého kôpru

1 PL jablčného octu

kyslú smotanu

Popis

Zemiaky umyjeme, necháme šupku a nakrájame ich na menšie kocky. 200 g zemiakov dáme piecť do rúry na 200 °C na približne 15 minút spolu s cesnakom a pokvapkané olivovým olejom. Zvyšných 200 g dáme v šupke variť do hrnca. Osolíme, pridáme celú cibuľu. Do sitka na korenie vložíme bobkový list a celé čierne korenie. Privedieme k varu a varíme pod pokrievkou približne 15 minút. Na tanier si odoberieme menšiu hrsť zemiakov. Upečené zemiaky vysypeme do polievky spolu s pečeným cesnakom. Do polievky pridáme maslo a smotanu na zjemnenie. Polievku rozmixujeme ponorným mixérom na jemný krém, vrátime späť na sporák a privedieme k varu. Vložíme do nej späť odobraté zemiaky a pridáme vajíčko, ktoré pokrájame. Dochutíme soľou, octom a trochou cukru. Podľa chuti tak, aby bol výsledok sladkokyslý.  Na záver pridáme nakrájaný čerstvý kôpor. Necháme pár minút odpočinúť, aby sa chute prepojili a servírujeme.

Servírovanie

Polievku servírujeme v miske, posypanú čerstvým kôprom a s kopčekom kyslej smotany.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8