Recepty Kuracie stehná Piri-piri

Suroviny

4 kuracie stehná
2 jarné cibuľky
oregano (čerstvého, par lístkov)
čili paprička (sušená)
Na marinádu:
1 červená paprika
2 čili papričky (sušené)
1 ČL oregana
2 PL červeného vinného octu
3 strúčiky cesnaku
3 PL olivového oleja
1 citrón (len šťava a kôra)
soľ
čierne korenie

Popis

Všetky suroviny na marinádu rozmixujeme dohladka. Kuracie stehná jemne narežeme, potrieme marinádou a dáme do chladničky aspoň na 30 minút alebo ideálne cez noc.

Rúru potom rozohrejeme na 180 °C. Kura vyberieme z chladničky, marinádu zotrieme z mäsa a odložíme ju bokom.

Stehná sprudka opečieme narezanou kožou nadol na panvici. Opekáme približne 5 – 7 minút. Potom stehná preložíme na plech, pridáme jarné cibuľky nakrájané na väčšie kusy, podlejeme ich odloženou marinádou a pridáme približne pohár vody.

Kura pečieme približne 45 – 60 minút, kým nie je úplne hotové. Počas pečenia občas podlejeme vodou tak, aby sa marináda nepripiekla, ale vytvorila jemnú omáčku.

Podávame posypané trochou sušeného čili a čerstvým oreganom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8