Recepty Kuracie prsia plnené mozarellou, bazalkou a rajčinami

Suroviny

2 kuracie prsia (vykostené, bez kože)
10 plátkov mozzarelly (asi 200 g)
6 cherry paradajok
2 ČL provensalského korenia
2 ČL olivového oleja
bazalka (čerstvé listy)
soľ
mleté čierne korenie
250 ml vody (alebo vývaru na podliatie)

Postup

1

Rúru predhrejeme na 200 °C. Kuracie prsia očistíme a ostrým nožom do nich spravíme zárezy, hlboké asi do troch štvrtín hrúbky mäsa.

2

Mozzarellu nakrájame na plátky, cherry paradajky prerežeme na polovice.

3

Mäso potrieme olejom a každú štrbinu vyplníme plátkom mozzarelly, polovicou paradajky a lístkom bazalky. Množstvo syra a paradajok sa bude líšiť od veľkosti kuracích pŕs a počtu zárezov na nich.

4

Osolíme, okoreníme.

5

Prsia poukladáme na plech, podlejeme trochou vody alebo vývaru a pečieme asi 30 minút, v závislosti od ich veľkosti. Ako prílohu podávame na masle opečený hrášok s mrkvou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8