Recepty Kuracie prsia plnené mozarellou, bazalkou a rajčinami

Suroviny

2 vykostené kuracie prsia (bez kože)

10 plátok mozzarelly (asi 200 g)

6 cherry paradajok

2 ČL provensálske korenie

2 ČL olivového oleja

bazalka čerstvá (listy)

soľ

korenie

vody (alebo vývaru na podliatie)

Postup

1

Rúru predhrejeme na 200 °C. Kuracie prsia očistíme a ostrým nožom do nich spravíme zárezy, hlboké asi do troch štvrtín hrúbky mäsa.

2

Mozzarellu nakrájame na plátky, cherry paradajky prerežeme na polovice.

3

Mäso potrieme olejom a každú štrbinu vyplníme plátkom mozzarelly, polovicou paradajky a lístkom bazalky. Množstvo syra a paradajok sa bude líšiť od veľkosti kuracích pŕs a počtu zárezov na nich.

4

Osolíme, okoreníme.

5

Prsia poukladáme na plech, podlejeme trochou vody alebo vývaru a pečieme asi 30 minút, v závislosti od ich veľkosti. Ako prílohu podávame na masle opečený hrášok s mrkvou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8