Recepty Kuracie prsia na citróne s brokolicou

Suroviny

4 kuracie prsia
1 citrón (väčší)
2 strúčiky cesnaku
300 g mrazenej brokolice
soľ
čierne korenie
pažítka (čerstvá)
3 PL slnečnicového oleja

Popis

Rúru predhrejeme na 200 °C. Medzitým nakrájame umyté citróny na tenké plátky. Z kože na kuracích prsiach urobíme kapsičky a do každej vložíme 2 plátky citrónu. Mäso dobre osolíme, okoreníme a dáme na plech na pečenie. Pokvapkáme ho olejom, pridáme 2 celé strúčiky cesnaku a dáme piecť do vyhriatej rúry. Pečieme približne 15 – 20 minút (podľa veľkosti kuracích pŕs). Mrazenú brokolicu varíme do polomäkka a približne 5 minút pred dopečením kuracích pŕs v rúre ju pridáme na plech ku kuraťu. Kura je upečené, keď má krásne chrumkavú kôrku a brokolica je hotová, keď je po okrajoch hnedá. Vhodnou prílohou je napríklad zemiaková kaša.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8