Recepty Kukuričný koláč s lesným ovocím

Suroviny

100 g kukuričnej polenty

200 g blanšírovaných mandlí

200 g masla + maslo na vymazanie formy

200 g cukru

3 vajcia

1 ČL vanilkového extraktu

2 ČL prášku do pečiva

200 g mrazeného lesného bobuľového ovocia

30 g mandľových plátkov

práškový cukor na posypanie

Popis

Tortovú formu vymažeme maslom a vyložíme ju papierom na pečenie, rúru rozohrejeme na 180 °C. Mandle rozmixujeme najemno, kým nevznikne mandľová múka. Tú potom zmiešame s polentou a práškom do pečiva. V druhej miske vyšľaháme maslo s cukrom. Keď vznikne hladký krém, pridáme vajcia, vanilkový extrakt a šľaháme ďalej. Do maslovej zmesi postupne pridáme sypkú zmes a dobre premiešame. Časť cesta dáme do formy na pečenie a lyžicou ho rovnomerne roztrieme. Na cesto poukladáme mrazené ovocie a prikryjeme ho zvyšným cestom. Vrch uhladíme, posypeme mandľovými lupienkami a koláč vložíme do rozohriatej rúry. Pečieme 50 minút pri 180 °C, potom teplotu znížime na 170 °C a pečieme ešte ďalších 20 minút. Či je koláč upečený, zistíme tak, že doň pichneme drevenou špajdľou. Ak bude suchá, koláč je upečený, ak nie je, ešte chvíľu ho pečieme. Hotový koláč necháme úplne vychladnúť a podávame ho posypaný práškovým cukrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8