Recepty Kukuričné špagety s orieškovým pestom

Suroviny

400 – 500 g kukuričných špagiet

100 g rukoly

50 g parmezánu

olivový olej

1 hrnček bazalky alebo petržlenovej vňate

2 PL nasucho opražených vlašských orechov

2 PL nastrúhaného parmezánu

1 strúčik cesnaku

2 PL panenského olivového oleja

šťava z 1 citróna, ak je bio, použite aj trochu kôry

soľ (v menšom množstve, pretože už sám parmezán je slaný)

Popis

V kuchynskom robote alebo v mažiari nasekáme vňať nahrubo, pridáme orechy, parmezán, cesnak, olej a citrón. Mixujeme do požadovanej konzistencie. Niekto má rád pesto úplne hladké – krémovité, my preferujeme, keď ešte „chrumká" pod zubami. Dosolíme podľa chuti. Špagety uvaríme, ale nepreplachujeme vodou (škrob musí zostať na nich, aby sa na ne lepšie nalepila omáčka, inak by stekala), pridáme pesto a pár lyžíc olivového oleja. Premiešame, pridáme rukolu, orechy a na záver posypeme hoblinami parmezánu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8