Recepty Kukuričné špagety s orieškovým pestom

Suroviny

400 g kukuričných špagiet
100 g rukoly
50 g parmezánu
olivový olej
1 hrnček bazalky (alebo petržlenovej vňate)
2 PL vlašských orechov (nasucho opražených)
2 PL parmezánu (strúhaného)
1 strúčik cesnaku
2 PL panenského olivového oleja
1 citrón (ak je bio, použite aj trochu kôry)
soľ (v menšom množstve, pretože už sám parmezán je slaný)

Popis

V kuchynskom robote alebo v mažiari nasekáme vňať nahrubo, pridáme orechy, parmezán, cesnak, olej a citrón. Mixujeme do požadovanej konzistencie. Niekto má rád pesto úplne hladké – krémovité, my preferujeme, keď ešte „chrumká" pod zubami. Dosolíme podľa chuti. Špagety uvaríme, ale nepreplachujeme vodou (škrob musí zostať na nich, aby sa na ne lepšie nalepila omáčka, inak by stekala), pridáme pesto a pár lyžíc olivového oleja. Premiešame, pridáme rukolu, orechy a na záver posypeme hoblinami parmezánu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8