Recepty Krémový limetkový koláčik

Suroviny

Na korpus

250 g maslových alebo cereálnych keksov

120 g roztopeného masla

Na potretie

250 ml smotany na šľahanie 33 %

4 žĺtky

600 ml sladeného kondenzovaného mlieka

150 ml čerstvej limetkovej šťavy

2 PL limetkovej kôry

Popis

Keksy pomelieme, zmiešame s rozpusteným maslom a vystelieme nimi formu. Dáme zapiecť do vyhriatej rúry na 180 °C na 10 minút. Žĺtky vyšľaháme, prilejeme kondenzované mlieko a dobre premiešame. Potom pridáme limetkovú šťavu a kôru. Všetko vymiešame na hladký krém, ktorý nalejeme na pripravený korpus. Vložíme do rúry, pečieme 10 minút na 180 °C a necháme vychladnúť. Šľahačku dotuha vyšľaháme, potrieme ňou celý koláč, dáme na hodinu do chladničky a podávame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8