Recepty Krémový limetkový koláčik

Suroviny

Na korpus
250 g maslových sušienok (alebo cereálnych keksov)
120 g masla (roztopeného)
Na potretie
250 ml smotany 30% (33 %)
4 vajcia (žltky)
600 ml kondenzovaného mlieka (sladené)
150 ml limetky (čerstvej limetkovej štavy)
2 PL limetky (len kôra)

Popis

Keksy pomelieme, zmiešame s rozpusteným maslom a vystelieme nimi formu. Dáme zapiecť do vyhriatej rúry na 180 °C na 10 minút. Žĺtky vyšľaháme, prilejeme kondenzované mlieko a dobre premiešame. Potom pridáme limetkovú šťavu a kôru. Všetko vymiešame na hladký krém, ktorý nalejeme na pripravený korpus. Vložíme do rúry, pečieme 10 minút na 180 °C a necháme vychladnúť. Šľahačku dotuha vyšľaháme, potrieme ňou celý koláč, dáme na hodinu do chladničky a podávame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8