Recepty Krémový limetkový koláčik

Suroviny

Na korpus

250 g maslových alebo cereálnych keksov

120 g roztopeného masla

Na potretie

250 ml smotany na šľahanie 33 %

4 žĺtky

600 ml sladeného kondenzovaného mlieka

150 ml čerstvej limetkovej šťavy

2 PL limetkovej kôry

Popis

Keksy pomelieme, zmiešame s rozpusteným maslom a vystelieme nimi formu. Dáme zapiecť do vyhriatej rúry na 180 °C na 10 minút. Žĺtky vyšľaháme, prilejeme kondenzované mlieko a dobre premiešame. Potom pridáme limetkovú šťavu a kôru. Všetko vymiešame na hladký krém, ktorý nalejeme na pripravený korpus. Vložíme do rúry, pečieme 10 minút na 180 °C a necháme vychladnúť. Šľahačku dotuha vyšľaháme, potrieme ňou celý koláč, dáme na hodinu do chladničky a podávame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 20. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vianoce ako ich máte radi

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 13. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4