Recepty Krémové cuketové rizoto

Suroviny

170 g guľatozrnnej ryže Carnaroli

160 ml suchého bieleho vína

1 cibuľu

1 cuketu

1 l kuracieho vývaru

50 g parmezánu

150 g masla

1 strúčik cesnaku

olivový olej

soľ

Popis

Postup

Cibuľu ošúpeme a nakrájame najemno. Nachystáme si hrniec a rozpustíme v ňom maslo. Na masle osmažíme cibuľu. Do hrnca nasypeme ryžu a za stáleho miešania asi 3 minúty restujeme. Ryžu zalejeme vínom a krátko povaríme, aby sa alkohol vyparil.

Ryžu podlejeme horúcim kuracím vývarom. Ryžu varíme asi 20 minút domäkka a podľa potreby pridáme vývar.

Kým sa rizoto uvarí, nakrájame si cuketu na väčšie kúsky a opražíme ju na rozpálenom olivovom oleji. Cuketu ochutíme lisovaným cesnakom a podľa chuti osolíme.

Cuketovú zmes pridáme do hotovej ryže. Nakoniec vmiešame nastrúhaný parmezán a hneď podávame.

TIP: Rizoto môžeme dozdobiť čerstvými olivami a obľúbenou bylinkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8