Recepty Krémová brokolicová polievka v žemli

Suroviny

2 žemle
1 rožok
1 mrkva
¼ brokolice (malej)
300 ml vody (alebo vývaru)
1 PL bieleho jogurtu
vlašské orechy (na oči)
pažítka
soľ

Postup

1

Očistenú brokolicu a mrkvu nakrájame na menšie kúsky, jedno menšie koliesko mrkvy dáme bokom a prekrojíme na polovicu.

2

Zeleninu dáme do hrnca, zalejeme vodou alebo vývarom, osolíme a dáme variť.

3

Uvarenú zeleninu rozmixujeme, pridáme jogurt.

4

Zo žemlí odrežeme vrchnú štvrtinu, vnútro žemle vydlabeme.

5

Z rožka odrežeme konce na hlavičky.

6

Z orieškov spravíme oči, z pažítky fúziky a z mrkvy ušká. Hlavu zajačika položíme na hranu spodnej misky. Zajka položíme na tanier, ozdobíme petržlenovou vňaťou a servírujeme v ňom polievku. Tip: Namiesto žemle môžete použiť aj malý guľatý chlieb a hlavičku spraviť zo žemle.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8