Recepty Králik na smotane

Suroviny

1 králik

1 väčšia cibuľa

500 ml smotany na varenie

2 bobkové listy

3 ks nové korenie

1 ČL mletej papriky

šťava z 1 citróna

soľ

mleté čierne korenie

olej alebo masť

voda (alebo vývar)

Halušky:

250 g múky

1 vajce

soľ

voda

olej

Postup

1

Králika očistíme, naporciujeme, umyjeme, osolíme, okoreníme a potrieme citrónovou šťavou. Mäso tak bude ešte jemnejšie.

2

Očistenú cibuľu nakrájame nadrobno a na rozpálenom tuku osmažíme dozlata.

3

Na cibuli osmažíme z oboch strán králičie kúsky, podlejeme vodou, pridáme bobkový list, nové korenie, papriku a dusíme asi pol hodiny.

4

Smotanu vlejeme do vriacej šťavy v hrnci s králikom. Necháme zovrieť a povaríme do zhustnutia.

5

Na halušky zmiešame múku s vajcom, soľou a takým množstvom vody, aby vzniklo redšie pružné cesto. Nesmie sa však liať, ale čiastočne držať tvar.

6

V hrnci dáme zovrieť vodu a sádžeme halušky buď cez sito na halušky, alebo z lopárika odkrajujeme nožom malé kúsky a hádžeme ich do vriacej vody. Keď vyplávajú na povrch, vyberieme ich, necháme odkvapkať a môžeme poliať trochou oleja.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8