Recepty Košíčky s marmeládou

Suroviny

300 g hladkej múky
200 g masla
100 g práškového cukru (+ na ozdobu)
½ prášku do pečiva
2 vajcia (žĺtky)
1 vanilkový cukor
1 citrón (len šťava)
350 g jahodového džemu (na naplnenie)

Popis

Všetky suroviny zmiešame a vypracujeme hladké cesto. Vyváľkame ho na hrúbku asi 4 mm. Vykrajujeme z neho krúžky a tie vkladáme do formičiek na košíčky. Z časti cesta vykrojíme hviezdičky. Do každého košíka dáme lyžičku marmelády, ktorú prikryjeme hviezdičkou. Pečieme pri teplote 180 °C asi 25 minút. Podávame poprášené práškovým cukrom. Jemné a šťavnaté džemy vyrobené z kvalitných marhúľ či čerešní sa hodia na lievance, palacinky, ale aj do koláčov. Tesco finest džemy sa stanú lahodnou súčasťou všetkých gastronomických aktivít.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 30. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8