Recepty Konfitované husacie stehná

Suroviny

4 ks husacích stehien

0,5 až 1 kg husacieho/kačacieho tuku (podľa veľkosti husacích stehien a pekáča)

čerstvý tymian

borievky

soľ

čierne korenie

400 g šošovice

2 bobkové listy

500 ml zeleninového vývaru

2 mrkvy

2 petržleny

250 ml smotany na varenie

1 PL olivového oleja

Popis

Stehná deň vopred poriadne nasolíme, pridáme 10 borievok, pár vetvičiek tymianu a odložíme do chladničky. Na druhý deň stehná zbavíme soli a korenia a vložíme do pekáča, kde ich zalejeme roztopeným tukom tak, aby boli celé ponorené. Pridáme nové borievky (56 ks) a čerstvý tymian. Povrch pekáča prikryjeme papierom na pečenie a necháme na miernom ohni tiahnuť približne 2 ½ – 3 hodiny. Masť musí len jemne bublať a mäso musí odpadať od kosti. Stehná po uvarení vyberieme z tuku, necháme odkvapkať a dáme piecť do vyhriatej rúry na 220 °C približne 30 minút, kým nebude koža dozlata. Vo vývare uvaríme šošovicu skoro domäkka. Mrkvu a petržlen nakrájame nadrobno a na 1 PL olivového oleja necháme skaramelizovať. Zeleninu pridáme k uvarenej a scedenej šošovici. Podľa chuti dosolíme a dokoreníme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8