Recepty Koložvárska kapusta

Suroviny

1 kg mletého bravčového mäsa

700 g kvasenej kapusty

300 g guľatozrnnej ryže

100 g klobásky

2 bobkové listy

1 ČL rasce

3 cibule

3 strúčiky cesnaku

3 PL bravčovej masti + na vymazanie formy

soľ

čierne korenie

2 ČL červenej papriky

petržlenová vňať

3 vajcia

400 ml bezlaktózovej smotany na varenie

Popis

Cibuľu nakrájame na drobné kúsky a rozdelíme na dve časti. Prvú časť speníme na 1 PL masti, pridáme rascu a necháme chvíľu rozvoňať. Potom pridáme scedenú kapustu, dobre premiešame a dusíme pod pokrievkou asi 15 minút. Keby bola kapusta príliš suchá, môžeme ju trochu podliať vodou.

Na zvyšku masti speníme druhú časť cibule, pridáme soľ, čierne korenie a chvíľu restujeme. Potom pridáme mleté mäso a dobre premiešame, kým sa pekne oddelí. Dochutíme červenou paprikou a roztlačeným cesnakom. Mäsovú zmes dusíme asi 20 minút. Medzitým si uvaríme ryžu podľa návodu.

Pekáč vymažeme trochou masti, na spodok dáme vrstvu ryže, potom vrstvu mäsa a nakoniec vrstvu dusenej kapusty.

V miske si vymiešame smotanu s vajíčkami, osolíme a okoreníme. Smotanou polejeme celý povrch pekáča a dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 °C. Pečieme asi 20 – 25 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8