Recepty Koložvárska kapusta

Suroviny

1 kg mletého bravčového mäsa
700 g kyslej kapusty
300 g ryže Carnaroli (guľatozrnnej)
100 g klobásy
2 bobkové listy
1 ČL rasce
3 cibule
3 strúčiky cesnaku
3 PL bravčovej masti (+ na vymazanie formy)
soľ
čierne korenie
2 ČL mletej červenej papriky
petržlenová vňať
3 vajcia
400 ml smotany na varenie (bezlaktózovej)

Popis

Cibuľu nakrájame na drobné kúsky a rozdelíme na dve časti. Prvú časť speníme na 1 PL masti, pridáme rascu a necháme chvíľu rozvoňať. Potom pridáme scedenú kapustu, dobre premiešame a dusíme pod pokrievkou asi 15 minút. Keby bola kapusta príliš suchá, môžeme ju trochu podliať vodou.

Na zvyšku masti speníme druhú časť cibule, pridáme soľ, čierne korenie a chvíľu restujeme. Potom pridáme mleté mäso a dobre premiešame, kým sa pekne oddelí. Dochutíme červenou paprikou a roztlačeným cesnakom. Mäsovú zmes dusíme asi 20 minút. Medzitým si uvaríme ryžu podľa návodu.

Pekáč vymažeme trochou masti, na spodok dáme vrstvu ryže, potom vrstvu mäsa a nakoniec vrstvu dusenej kapusty.

V miske si vymiešame smotanu s vajíčkami, osolíme a okoreníme. Smotanou polejeme celý povrch pekáča a dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 °C. Pečieme asi 20 – 25 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8