Recepty Koláč s kardamómom

Suroviny

1/2 hrnčeka celozrnnej špaldovej múky

1/2 hrnčeka strúhaného kokosu

1 PL hnedého cukru

1/2 hrnčeka ryžového mlieka

3 kivi (olúpané a spracované na kašu)

2 veľké zrelé banány

90 g ghee masla (rozpusteného a trošku vychladnutého)

1 PL vanilkového extraktu

1/2 PL mletej škorice

1 ČL mletého kardamómu

1/4 ČL soli

3 vajcia

Popis

Vyhrejeme rúru na 180 °C. Do formy s priemerom 32 cm dáme papier na pečenie, alebo ju vymastíme kokosovým olejom. Do jednej misy dáme špaldovú múku, strúhaný kokos, kardamóm, škoricu, soľ a cukor. Všetko spolu premiešame. V druhej miske rozšľaháme vajcia, ghee, mlieko a vanilkový extrakt. Po chvíľke pridáme kivi kašu a roztlačené banány. Mokrú zmes pridáme do suchej zmesi a veľmi opatrne  premiešame, až kým sa všetky ingrediencie neprepoja.  Cesto prelejeme do formy a dáme piecť zhruba na 40 minút.

Servírovanie

Na vychladnutý koláč rozotrieme javorový alebo datľový sirup, poukladáme na neho plátky kivi a posypeme zmesou opražených orieškov.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 15. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4