Recepty Koláč s kardamómom

Suroviny

½ hrnčeka špaldovej celozrnnej múky
½ hrnčeka strúhaného kokosu
1 PL hnedého cukru
½ hrnčeka ryžového mlieka
3 kivi (olúpané a spracované na kašu)
2 banány (veľké zrelé)
90 g masla ghee (rozpusteného a trošku vychladnutého)
1 PL vanilkového extraktu
½ PL mletej škorice
1 ČL kardamómu (mletého)
¼ ČL soli
3 vajcia

Popis

Vyhrejeme rúru na 180 °C. Do formy s priemerom 32 cm dáme papier na pečenie, alebo ju vymastíme kokosovým olejom. Do jednej misy dáme špaldovú múku, strúhaný kokos, kardamóm, škoricu, soľ a cukor. Všetko spolu premiešame. V druhej miske rozšľaháme vajcia, ghee, mlieko a vanilkový extrakt. Po chvíľke pridáme kivi kašu a roztlačené banány. Mokrú zmes pridáme do suchej zmesi a veľmi opatrne  premiešame, až kým sa všetky ingrediencie neprepoja.  Cesto prelejeme do formy a dáme piecť zhruba na 40 minút.

Servírovanie

Na vychladnutý koláč rozotrieme javorový alebo datľový sirup, poukladáme na neho plátky kivi a posypeme zmesou opražených orieškov.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8