Recepty Koláč s bazovým sirupom

Suroviny

6 vajec

160 g kokosového cukru (alebo trstinového)

170 ml bazového sirupu

170 ml oleja

300 g polohrubej celozrnnej špaldovej múky

1/2 prášku do pečiva

štipku soli

1/2 hrnčeka bazového sirupu na potretie 

Popis

Rozmiešame žĺtky s cukrom a so sirupom, pridáme múku, prášok do pečiva a olej a vypracujeme cesto. Vyšľaháme bielka do tuhého snehu a primiešame do cesta. Cesto vylejeme do vymazanej formy na pečenie (napr. 21 x 27 cm, prípadne podobných rozmerov) a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 °C. Pečieme približne 20 minút a ešte horúci koláč polejeme trochou bazového sirupu. Ten vsiakne a koláč bude šťavnatý a vláčny.

Servírovanie

Koláč podávame posypaný kokosom alebo práškovým cukrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8