Recepty Kelová polievka s quinoou

Suroviny

400 g kelu (hlávka)
1 cibuľa (stredná)
2 strúčiky cesnaku
2 stonkové zelery
1 kuracie prsia (alebo stehno)
75 g quinoy červenej
2 PL repkového oleja
soľ
čierne korenie
1 l vody

Popis

Quinou namočíme do vody a necháme 15 minút postáť. Potom ju dochutíme soľou, korením a dáme variť pod pokrievkou na miernom ohni na približne 10 – 15 minút, kým nenasiakne všetku tekutinu.

Cibuľu a cesnak nakrájame nadrobno a speníme na oleji. Pridáme na kúsky nakrájané stonky zeleru, nahrubo nakrájaný kel a všetko osolíme a okoreníme. Zeleninu podlejeme litrom vody. Pridáme mäso a varíme približne 30 minút.

Z uvarenej polievky vyberieme kuracie mäso, ktoré natrháme na kúsky a rozdelíme na porcie. Do polievky na záver pridáme uvarenú quinou a podávame.

Malý tip: Do polievky môžeme použiť aj zvyšky upečeného kuraťa, stačí ich pridať až tesne pred uvarením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8