Recepty Kelová polievka s quinoou

Suroviny

400 g kelu (1 hlávka)

1 stredná cibuľa

2 strúčiky cesnaku

2 stonky zeleru

1 kúsok kuracieho mäsa (napr. prsia alebo stehno)

75 g červenej quinoy

2 PL repkového oleja

soľ

čierne korenie

1 l vody

Popis

Quinou namočíme do vody a necháme 15 minút postáť. Potom ju dochutíme soľou, korením a dáme variť pod pokrievkou na miernom ohni na približne 10 – 15 minút, kým nenasiakne všetku tekutinu.

Cibuľu a cesnak nakrájame nadrobno a speníme na oleji. Pridáme na kúsky nakrájané stonky zeleru, nahrubo nakrájaný kel a všetko osolíme a okoreníme. Zeleninu podlejeme litrom vody. Pridáme mäso a varíme približne 30 minút.

Z uvarenej polievky vyberieme kuracie mäso, ktoré natrháme na kúsky a rozdelíme na porcie. Do polievky na záver pridáme uvarenú quinou a podávame.

Malý tip: Do polievky môžeme použiť aj zvyšky upečeného kuraťa, stačí ich pridať až tesne pred uvarením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8