Recepty Kaša z quinoy pre najmenších

Suroviny

1 šálky mlieka (plnotučného, mandľového alebo ryžového, prípadne vody)

½ šálky quinoy

Postup

1

Quinou premyjeme v sitku.

2

Mlieko alebo vodu dáme zovrieť, pridáme quinou a premiešame. Na slabom ohni varíme 12 – 15 minút. Po uvarení necháme ešte 5 minút pod pokrievkou.

3

Quinou dáme do mixéra a rozmixujeme na hladké pyré. Ak je príliš hustá, pridávame ešte po lyžiciach tekutinu (mlieko, vodu).

4

Quinoovú kašu môžeme podávať naslano alebo nasladko, ochutenú medom a ovocím.

5

Tip: Kašu z quinoy môžete zamraziť vo formičkách na ľad, rýchlejšie sa tak rozpustí, keď ju budete potrebovať. Zamrazená vydrží 3 mesiace.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8