Recepty Karfiolové koláčiky s quinoou (bez gluténu a vhodné pre vegánov)

Suroviny

3 ČL semienok chia

3 PL vody

1 pohár ovsených vločiek

½ pohára uvarenej quinoy

2 poháre uvareného a nastrúhaného karfiolu

¼ pohára nakrájaného petržlenu

2 PL citrónovej šťavy

1 PL olivového oleja

½ PL sezamového oleja

1 strúčik jemne nakrájaného cesnaku

soľ

Postup

1

Predhrejeme rúru na 200 °C. V menšej miske zmiešame semienka chia a vodu a necháme odstáť približne 10 minút. Z ovsených vločiek si pripravíme múku.

2

V samostatnej miske zmiešame semienka chia, ovsené vločky, cesnak, uvarenú quinou, uvarený a nastrúhaný karfiol, petržlen, citrónovú šťavu, olivový olej, sezamový olej a soľ.

3

Na plech dáme papier na pečenie a lyžičkou zo zmesi vyformujte malé koláčiky. Cesto môže byť trochu vlhké.

4

Pečieme približne 30 minút, až kým sú koláčiky upečené pekne dohneda. Odporúčame servírovať s bylinkovým dipom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8