Recepty Kapria polievka

Suroviny

2 polky kapra bez hlavy

300 g mrkvy

100 g zeleru

100 g petržlenu

100 g masla

50 g hladkej múky

soľ, korenie, muškátový oriešok, bobkový list a nové korenie na dochutenie

200 ml kyslej smotany alebo bieleho smotanového jogurtu

300 g mliečia a ikier

60 ml červeného vínneho octu

80 ml bieleho vína

1 lyžica krupicového cukru

krutóny z 1 malej bagety, opečené na 2 lyžiciach olivového oleja

petržlenová vňať na ozdobenie

Popis

Kapra povaríme vo vriacej vode spolu so všetkým korením, scedíme a mäso oberieme. Koreňovú zeleninu nakrájame najemno alebo nastrúhame, osmažíme dozlatista na časti masla. Zo zvyšku masla a múky urobíme zápražku, vlejeme do precedeného vývaru, necháme zovrieť a dvadsať minút varíme. Ku koncu pridáme opraženú zeleninu a vlejeme smotanu. V malom hrnci zvaríme ocot, víno, cukor a soľ, pridáme ikry a mliečie. Varíme asi desať minút, potom necháme v marináde vychladnúť. Pokrájame a pridáme spolu s kockami bagety do polievky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8