Recepty Kapor na orechoch s mandľovým maslom

Suroviny

1 kg celého kapra
1 banán
½ pomaranča
2 jarné cibuľky
2 strúčiky cesnaku
½ citróna
50 g masla
50 g kešu
50 g mandľových plátkov
4 vetvičky petržlenovej vňate
kajenské korenie
čierne korenie
soľ

Postup

1

Kapra umyjeme v studenej vode a utrieme dosucha. Ostrým nožom priečne narežeme kožu z oboch strán na 2 cm široké pásy. Vďaka tomu vôňa korenín lepšie prenikne do mäsa a odstráni bahnový zápach ryby.

2

Pripravíme si zmes zo soli, z čerstvého čierneho korenia a kajenského korenia a natrieme ňou rybu z vnútornej aj vonkajšej strany. Množstvo ostrého kajenského korenia dávame podľa chuti – ryba by však nemala byť príliš ostrá. Rybu uložíme na plech z rúry alebo do širokej formy.

3

Banány ošúpeme a nakrájame na plátky. Niekoľko kúskov vložíme do brucha ryby, zvyšok rozložíme navrch. Pomaranče a citrón dôkladne umyjeme a nakrájame ich na polovičné plátky. Rybu pokvapkáme čerstvo vytlačenou citrusovou šťavou, obložíme ju niekoľkými kúskami ovocia, zvyškom naplníme vnútro kapra. Kešu oriešky nakrájame na kúsky a povkladáme ich do narezanej kože mäsa. Cesnak nakrájame nadrobno, jednu cibuľku nakrájame na rezance a posypeme nimi rybu.

4

Maslo nakrájame na tenké plátky a uložíme ich na ovocie. Rybu necháme marinovať niekoľko hodín (najlepšie na celú noc).

5

Rúru predhrejeme na 200 ˚C a rybu uložíme na plech alebo do formy. Nakoniec nalejeme ešte 100 ml vody a kapra pečieme 30 minút. Vrch ryby pravidelne polievame výpekom, aby bola hotová ryba chrumkavá a šťavnatá. 10 minút pred koncom pečenia plech vyberieme a vrch kapra posypeme mandľovými lupienkami, potom rybu zapečieme. Nezabúdame ju ďalej podlievať roztopeným maslom.

6

Hotovú rybu vyberieme z rúry. Prikryjeme ju alobalom, odložíme a necháme odpočinúť. Zatiaľ nakrájame petržlenovú vňať a cibuľku. Rybu preložíme do plytkej misy a ozdobíme ju petržlenovou vňaťou aj jarnou cibuľkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8