Recepty Kapor na orechoch s mandľovým maslom
Suroviny
1 kg kapor
1 banán
½ pomaranča
2 jarné cibuľky
2 strúčiky cesnaku
½ citrón
50 g masla
50 g kešu orechov
50 g mandľových lupienkov
4 petržlenová vňať (vetvičky)
kajenské korenie
čierne korenie
soľ
Postup
1
Kapra umyjeme v studenej vode a utrieme dosucha. Ostrým nožom priečne narežeme kožu z oboch strán na 2 cm široké pásy. Vďaka tomu vôňa korenín lepšie prenikne do mäsa a odstráni bahnový zápach ryby.
2
Pripravíme si zmes zo soli, z čerstvého čierneho korenia a kajenského korenia a natrieme ňou rybu z vnútornej aj vonkajšej strany. Množstvo ostrého kajenského korenia dávame podľa chuti – ryba by však nemala byť príliš ostrá. Rybu uložíme na plech z rúry alebo do širokej formy.
3
Banány ošúpeme a nakrájame na plátky. Niekoľko kúskov vložíme do brucha ryby, zvyšok rozložíme navrch. Pomaranče a citrón dôkladne umyjeme a nakrájame ich na polovičné plátky. Rybu pokvapkáme čerstvo vytlačenou citrusovou šťavou, obložíme ju niekoľkými kúskami ovocia, zvyškom naplníme vnútro kapra. Kešu oriešky nakrájame na kúsky a povkladáme ich do narezanej kože mäsa. Cesnak nakrájame nadrobno, jednu cibuľku nakrájame na rezance a posypeme nimi rybu.
4
Maslo nakrájame na tenké plátky a uložíme ich na ovocie. Rybu necháme marinovať niekoľko hodín (najlepšie na celú noc).
5
Rúru predhrejeme na 200 ˚C a rybu uložíme na plech alebo do formy. Nakoniec nalejeme ešte 100 ml vody a kapra pečieme 30 minút. Vrch ryby pravidelne polievame výpekom, aby bola hotová ryba chrumkavá a šťavnatá. 10 minút pred koncom pečenia plech vyberieme a vrch kapra posypeme mandľovými lupienkami, potom rybu zapečieme. Nezabúdame ju ďalej podlievať roztopeným maslom.
6
Hotovú rybu vyberieme z rúry. Prikryjeme ju alobalom, odložíme a necháme odpočinúť. Zatiaľ nakrájame petržlenovú vňať a cibuľku. Rybu preložíme do plytkej misy a ozdobíme ju petržlenovou vňaťou aj jarnou cibuľkou.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 4. od 8:00 hod. do 30. 4. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4