Recepty Kakaovo-hruškový závin

Suroviny

1 lístkové cesto
3 PL kakaa
2 PL kokosového cukru
2 PL masla ghee
8 hrušiek (nakrájaných na hrubšie plátky)
2 hrsti strúhanky
mleté mandle
vanilkový extrakt
2 ČL mletej škorice
1 ČL badiánu
vanilková zmrzlina

Popis

Postup

Hrušky umyjeme, očistíme a nakrájame na hrubšie plátky asi 1 x 1 cm. Na panvicu dáme ghee maslo, kokosový cukor a skaramelizujeme na ňom hrušky. Pridáme štipku soli, škoricu a badián. Cesto vyvaľkáme na tenký plát. Náplň umiestnime na cesto asi do 1/3. Ostatná časť bude slúžiť na zrolovanie. Ako prvú vrstvu dáme na cesto strúhanku. Na strúhanku rozložíme skaramelizované hrušky a lúpané mandle. Pokvapkáme vanilkovou esenciou a posypeme kakaom. Následne závin zrolujeme. Predhrejeme rúru na 160 °C. Umiestnime do nej plech s cestom a pečieme asi 20 minút.

Servírovanie

Servírujeme nakrájaný závin s kopčekom vanilkovej zmrzliny, posypanej kakaom a mandľami. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8