Recepty Jarný zemiakový mini nákyp

Suroviny

1 strúčik cesnaku

800 g nových zemiakov

350 ml smotany na šľahanie

80 g strúhaného tvrdého syra (ementál, niva)

2 PL kyslej smotany

soľ

mleté čierne korenie

mletý muškátový oriešok

bylinky podľa chuti (tymian, bazalka)

Popis

Cesnak ošúpeme, rozpolíme a vytrieme ním štyri malé misky na zapekanie. Zemiaky umyjeme, ošúpeme, rozpolíme, nakrájame na tenké plátky a rovnomerne rozdelíme do zapekacích misiek. Kyslú smotanu rozmiešame s polovicou strúhaného syra a smotanou na šľahanie. Pridáme soľ, čierne mleté korenie a mletý muškátový oriešok.

Touto zmesou zalejeme zemiaky v miskách. Vrch posypeme zvyšným strúhaným syrom a dáme na 30 až 35 minút zapiecť do rúry vyhriatej na 180 °C. Podľa chuti môžeme na posledných 10 minút zapnúť funkciu grilu, aby sa zemiaky trochu pripiekli a zostali chrumkavé.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8