Recepty Jarný zemiakový mini nákyp
Suroviny
1 strúčik cesnaku
800 g nových zemiakov
350 ml smotany na šľahanie
80 g strúhaného tvrdého syra (ementál, niva)
2 PL kyslej smotany
soľ
mleté čierne korenie
mletý muškátový oriešok
bylinky podľa chuti (tymian, bazalka)
Popis

Cesnak ošúpeme, rozpolíme a vytrieme ním štyri malé misky na zapekanie. Zemiaky umyjeme, ošúpeme, rozpolíme, nakrájame na tenké plátky a rovnomerne rozdelíme do zapekacích misiek. Kyslú smotanu rozmiešame s polovicou strúhaného syra a smotanou na šľahanie. Pridáme soľ, čierne mleté korenie a mletý muškátový oriešok.

Touto zmesou zalejeme zemiaky v miskách. Vrch posypeme zvyšným strúhaným syrom a dáme na 30 až 35 minút zapiecť do rúry vyhriatej na 180 °C. Podľa chuti môžeme na posledných 10 minút zapnúť funkciu grilu, aby sa zemiaky trochu pripiekli a zostali chrumkavé.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 19. 6. od 8:00 hod. do 25. 6. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4