Recepty Jahodovo-tvarohové knedličky

Suroviny

250 g hrubej múky

300 g tvarohu

40 g masla

2 vajíčka

100 g strúhanky

1 dl mlieka

štipka soli

500 g jahôd

jahodový džem

1 a pol hrnčeka strúhanky

štvrť hrnčeka kryštálového cukru

Popis

Postup

Prelisujeme tvaroh cez sitko, pridáme múku, maslo, vajcia, soľ a vypracujeme hladké cesto. Ak je cesto tuhé, pridáme na zriedenie trochu mlieka. Cesto vyvaľkáme na hrúbku približne 1 cm a pokrájame na štvorčeky. Každý štvorček potrieme z jednej strany jahodovým džemom a naplníme nakrájaným ovocím. Vyformujeme malé knedličky. Knedličky varíme v jemne osolenej vode cca 10 minút. A nakoniec opražíme strúhanku s cukrom na masle.

Servírovanie

Knedličky podávame posypané opraženou strúhankou a s kúskami čerstvého ovocia.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8