Recepty Jahodovo-tvarohové knedličky

Suroviny

250 g polohrubej múky
300 g tvarohu
40 g masla
2 vajcia
100 g strúhanky
1 dl mlieka
soľ
500 g jahôd
jahodový džem
hrnčeky strúhanky
¼ hrnčeka kryštálového cukru

Popis

Postup

Prelisujeme tvaroh cez sitko, pridáme múku, maslo, vajcia, soľ a vypracujeme hladké cesto. Ak je cesto tuhé, pridáme na zriedenie trochu mlieka. Cesto vyvaľkáme na hrúbku približne 1 cm a pokrájame na štvorčeky. Každý štvorček potrieme z jednej strany jahodovým džemom a naplníme nakrájaným ovocím. Vyformujeme malé knedličky. Knedličky varíme v jemne osolenej vode cca 10 minút. A nakoniec opražíme strúhanku s cukrom na masle.

Servírovanie

Knedličky podávame posypané opraženou strúhankou a s kúskami čerstvého ovocia.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8