Recepty Jahodové carpaccio s mätovým pestom

Suroviny

250 g jahôd (veľkých červených, môžeme použiť aj kombináciu s iným ovocím)
mäta (čerstvej)
2 lyžice mandlí (alebo orieškov podľa chuti napr. vlašské, lieskovce)
1 citrón (len šťava)
2 lyžice hnedého cukru

Popis

Jahodové carpaccio s mätovým pestomOvocie si nakrájame na čo najtenšie plátky a vejárovito ho uložíme na servírovací tanier. V mažiari alebo kuchynskom procesore zmixujeme mätu, oriešky, citrónovú šťavu a hnedý cukor na omáčku. Dávame pozor, aby nebola rozmixovaná na kašu, ale aby v nej ostali kúsky orieškov. Touto hotovou omáčkou prelejeme pripravené ovocie. Podávame samostatne alebo so šľahačkou či jogurtom ako ľahký dezert po jedle.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 10. od 8:00 hod. do 20. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8