Recepty Jablkové rožky

Suroviny

1 balenie lístkového cesta (alebo croissantového cesta)
1 červené jablko
6 ČL marhuľového džemu
2 PL trstinového cukru
2 PL vlašských orechov (nasekaných)
1 vajce (žĺtok na potretie)

Popis

Rozvaľkané cesto rozkrájame na 6 rovnakých trojuholníkov. Každý trojuholník posypeme trstinovým cukrom. Na najširšiu časť dáme čajovú lyžičku marhuľového džemu, mesiačik jablka a posypeme nadrobno posekanými vlašskými orechmi.

Plnku opatrne zabalíme do tvaru rožteka a cesto dobre spojíme, aby z neho pri pečení nič nevytieklo. Rožteky preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a cesto potrieme rozšľahaným žĺtkom.

Pečieme približne 20 – 25 minút pri teplote 180 °C, resp. podľa návodu na obale cesta. Upečené rožteky posypeme práškovým cukrom a servírujeme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8