Recepty Jablkové krúžky

Suroviny

1 hrnček hladkej múky špaldovej
¼ ČL prášku do pečiva
¼ ČL muškátového orieška
½ ČL mletej škorice
2 PL trstinového cukru
¼ ČL soli
1 vajce
¼ šálky cmaru
4 červené jablká (veľké)
slnečnicový olej (na smaženie)
karamelová omáčka (domáca alebo kúpená – na servírovanie)

Popis

V miske zmiešame múku, prášok do pečiva, muškátový oriešok, škoricu, cukor a soľ. V druhej miske vyšľaháme vajíčko spolu s cmarom, vmiešame do zmesi múky
a dobre premiešame. Jablká nakrájame na plátky a zbavíme ich stredu. Hrúbka plátkov by mala byť cca 2 cm. Rozohrejeme si panvicu s olejom a pripravíme si tanier s papierovou utierkou, kde budeme dávať osmažené krúžky. Plátky jablka namočíme do cestíčka, otrepeme nadbytok a opatrne ich dáme do rozpáleného oleja. Krúžky opečieme z každej strany dozlatista. Potom ich necháme odkvapkať na papierovej utierke.  

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8