Recepty Jablkové krúžky s vanilkovým dipom

Suroviny

4 veľké jablká

1 šálka múky

¼ lyžičky prášku do pečiva

2 lyžice cukru

¼ lyžičky soli

⅛ lyžičky škorice

1 veľké vajce

1 šálka acidofilného mlieka

rastlinný olej na vyprážanie

250 g hustého bieleho jogurtu (najlepšie gréckeho)

2 lyžice medu

kôra z 1 citróna

1 lyžička vanilkového extraktu alebo kôra z 1 vanilkového struku

Popis

Jablkové krúžky s vanilkovým dipom Vo väčšej miske zmiešame múku, prášok do pečiva, cukor, soľ a škoricu. V druhej rozmiešame vajíčko s cmarom. Jablká ošúpeme, nakrájame na plátky a vyrežeme stred. Vytvorené jablkové krúžky dôkladne osušíme kuchynskou utierkou. Jednotlivé krúžky obaľujeme najskôr v miske so sypkými ingredienciami (múka, cukor, škorica,…) a následne v miske s tekutými ingredienciami (vajíčko a acidofilné mlieko). Takto obalené krúžky vložíme do horúceho oleja a vypražíme dozlatista. Podávame s vanilkovým dipom vymiešaným z jogurtu, medu, vanilky a citrónovej kôry.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8