Jablkové čatní

Suroviny

1 kg jabĺk alebo hrušiek

2 PL olivového oleja

2 šalotky alebo červené cibule

300 g hnedého cukru

250 ml vínneho octu

čili papričky podľa chuti

1 lyžica čerstvo nastrúhaného zázvoru

soľ

čierne korenie

2 bobkové listy

Popis

Jablká ošúpeme, vyberieme jadrovníky a nakrájame. Na panvici zohrejeme olej, pridáme nakrájanú cibuľu. Asi tretinu z cukru pridáme k cibuli a necháme skaramelizovať, potom prilejeme ocot, pridáme nakrájané jablká, premiešame. Primiešame zvyšné dve tretiny cukru, nakrájané čili papričky bez jadrovníka a žiliek, soľ, celé čierne korenie, bobkové listy, zázvor a prikryté varíme asi 30 minút, kým omáčka zhustne. Ešte horúce čatní naplníme do pohárov na zakrúcanie alebo uložíme do chladničky, v ktorej vydrží bez sterilizácie asi týždeň.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8