Recepty Indický šošovicový dhal

Suroviny

200 g červenej šošovice

1 stredne veľká cibuľa

1 strúčik cesnaku

1 plechovka nasekaných paradajok

2 cm zázvoru

1 ČL kurkumy

1 ČL rímskej rasce

600 ml vody

120 g čerstvého špenátu

2 PL olivového oleja

Na kuracie paličky:

2 ks kuracích pŕs

1 ČL kurkumy

soľ

čierne korenie

1 PL oleja

Popis

Cibuľu, cesnak aj zázvor nakrájame na drobno. V hrnci rozpálime olej, pridáme kurkumu, rímsku rascu a 1 minútu restujeme. Keď sa korenie rozvonia, pridáme cibuľu, cesnak a zázvor. Restujeme asi 5 minút, pridáme paradajky, šošovicu a zalejeme vodou. Varíme 20 minút, resp. kým nezmäkne šošovica. Hotový dhal by mal mať konzistenciu hustej kaše. Počas varenia ho sledujeme a ak treba, podlejeme ho vodou. Hneď ako je dhal uvarený, odstavíme a vmiešame doň špenát. Kuracie prsia nakrájame na hrubšie prúžky a striedavo ich napichujeme na drevené špajdle. Mäso z každej strany dochutíme kurkumou, čiernym korením a soľou. Mäsové špajdle opečieme z každej strany na rozpálenej panvici. Dhal podávame ako hlavné jedlo s uvarenou ryžou a kuracím mäsom na paličkách.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8