Recepty Hubový perkelt so pšenom

Suroviny

250 g pšena

300 g húb podľa chuti (šampiňóny, hliva, kuriatka, dubáky...)

1 lyžica mäkkého masla alebo olivového oleja

1 červená cibuľa

5 ks sušených paradajok

1 hrnček kukurice

2 strúčiky cesnaku

čerstvý tymián

250 ml smotany (alebo rastlinnej napr. mandľovej či kokosovej)

soľ

mleté čierne korenie

Popis

Hubový perkelt so pšenom Na masle na panvici opečieme na malé kocky nakrájanú cibuľu a cesnak. Pridáme huby, ktoré sme si nakrájali podľa veľkosti – na polovicu alebo na väčšie kúsky. Orestujeme z každej strany, posolíme, pokoreníme, pridáme najemno nakrájané sušené paradajky, kukuricu, vetvičku tymianu a podlejeme smotanou. Prikryté dusíme 15 minút. Netreba zahusťovať. Podávame so pšenom, ktoré si uvaríme rovnako ako ryžu, ale pred varením ho musíme 2x opláchnuť v horúcej vode, aby sme ho zbavili horkej chuti. Dochutíme soľou a korením podľa chuti.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8