Recepty Hruškový tarte tatin
Suroviny
150 g zmäknutého masla
1 balíček vanilínového cukru
225 g hladkej múky
1 vajce
štipka soli
šťava z jedného pomaranča
1 kg zrelších hrušiek
125 g masla
100 g hnedého cukru
Popis

Najprv pripravíme krehké cesto: do misky dáme maslo, vanilínový cukor, soľ, múku a vajce a elektrickým ručným šľahačom vymiešame cesto. Potom ho rukami vyformujeme do guľatého tvaru, zabalíme do potravinárskej fólie a dáme asi na hodinu odpočinúť na chladné miesto. Hrušky ošúpeme, rozrežeme na mesiačiky a zbavíme jadrovníka. Na panvici rozpustíme maslo, pridáme cukor, hrušky a zalejeme pomarančovou šťavou. Dusíme 5 – 10 minút domäkka. Ešte teplú hruškovú zmes aj s tekutinou vložíme do formy na tarte tatin alebo do okrúhlej tortovej formy. Rúru predhrejeme na 180 °C. Z cesta vyvaľkáme kruh a preložíme ho na hrušky v horúcej forme. Cesto, ktoré presahuje okraj, založíme dovnútra. Pečieme asi 40 minút. Formu vyberieme z rúry, postavíme na mriežku a necháme 10 minút vychladnúť. Potom koláč vyklopíme na podnos, na ktorom ho budeme servírovať a necháme vychladnúť. Podávame s vanilkovou zmrzlinou alebo so šľahačkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

TESCO Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 11. od 8:00 hod. do 27. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné čarovných okamihov

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 7. 11. od 8:00 hod. do 20. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
TESCO Vianoce plné kúziel

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 14. 11. od 8:00 hod. do 26. 11. 2018 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4