Recepty Hruškový tarte tatin

Suroviny

150 g zmäknutého masla

1 balíček vanilínového cukru

225 g hladkej múky

1 vajce

štipka soli

šťava z jedného pomaranča

1 kg zrelších hrušiek

125 g masla

100 g hnedého cukru

Popis

Najprv pripravíme krehké cesto: do misky dáme maslo, vanilínový cukor, soľ, múku a vajce a elektrickým ručným šľahačom vymiešame cesto. Potom ho rukami vyformujeme do guľatého tvaru, zabalíme do potravinárskej fólie a dáme asi na hodinu odpočinúť na chladné miesto. Hrušky ošúpeme, rozrežeme na mesiačiky a zbavíme jadrovníka. Na panvici rozpustíme maslo, pridáme cukor, hrušky a zalejeme pomarančovou šťavou. Dusíme 5 – 10 minút domäkka. Ešte teplú hruškovú zmes aj s tekutinou vložíme do formy na tarte tatin alebo do okrúhlej tortovej formy. Rúru predhrejeme na 180 °C. Z cesta vyvaľkáme kruh a preložíme ho na hrušky v horúcej forme. Cesto, ktoré presahuje okraj, založíme dovnútra. Pečieme asi 40 minút. Formu vyberieme z rúry, postavíme na mriežku a necháme 10 minút vychladnúť. Potom koláč vyklopíme na podnos, na ktorom ho budeme servírovať a necháme vychladnúť. Podávame s vanilkovou zmrzlinou alebo so šľahačkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  Informácie



Ponuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  Informácie



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8