Recepty Hríbikové krúpoto

Suroviny

300 g jačmenných krúp

150 ml bieleho vína

1 l vývaru alebo bujónu

200 – 300 g hríbikov (mrazených, sušených, zaváraných)

100 g masla

2 cibule

2 strúčiky cesnaku

50 g parmezánu

1 ČL tymianu (ideálne čerstvého)

soľ

mleté čierne korenie

1 malú zelenú cuketu

Popis

Krúpky namočíme na 2 hodiny do studenej vody. Pred varením ich precedíme a opláchneme. Na 2/3 masla orestujeme nakrájanú cibuľu a hríbiky. Pridáme krúpky, po chvíli aj víno a spoločne restujeme, kým sa alkohol celkom neodparí. Potom pridáme asi 300 ml vývaru, zamiešame a prudko varíme asi 5 minút. Počas varenia skúšame, či krúpy už zmäkli (na skus) – čas prípravy záleží od ich veľkosti. Ak sú krúpy stále mäkké, pridávame vývar a varíme, kým v hrnci neostane žiadna nadbytočná tekutina. Na záver pridáme prelisovaný cesnak, tymian a odstavíme z ohňa. Na záver primiešame kúsok masla a parmezán, vďaka ktorým bude mať jedlo krásne krémovú konzistenciu. Dochutíme soľou a korením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8