Recepty Hráškovo-pórová polievka

Suroviny

1 pór

3 stredne veľké zemiaky

200 g mrazeného hrášku

750 ml zeleninového vývaru

4 vajcia

soľ

čierne korenie

2 vetvičky čerstvej mäty

2 PL olivového oleja

1 PL octu

Popis

Zemiaky ošúpeme a nakrájame nadrobno. Pór nakrájame na kolieska a podusíme ho v hrnci na troche oleja. Keď je pór zmäknutý, prilejeme vývar, pridáme zemiaky a jemne polievku dochutíme soľou a korením. Varíme ju približne 20 minút, kým zemiaky nie sú hotové.

Do polievky potom pridáme mrazený hrášok a necháme ju ešte 2 minúty prevrieť. Ďalej pridáme lístky mäty a polievku zľahka rozmixujeme tak, aby v nej ostali aj kúsky zeleniny.

V samostatnom hrnci necháme zovrieť vodu, pridáme ocot a postupne uvaríme pošírované vajíčka: vodu v hrnci rozkrútime a do víru opatrne vlejeme jedno vajíčko, ktoré varíme asi 1 minútu, aby sa zatiahlo. Vodu opäť jemne rozkrútime a pridáme do nej ďalšie vajíčko. Vajíčka vyberáme z vody a vkladáme ich do nej postupne. Nemali by sa totiž variť viac ako 2 minúty, aby zostal žĺtok tekutý.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8