Recepty Hovädzie so šampiňónmi

Suroviny

800 g hovädzej nožiny bez kosti

1 cibuľa

3 mrkvy

2 paštrnáky

3 PL hladkej múky

3 vetvičky tymianu

150 g šampiňónov

250 ml suchého červeného vína

200 ml vody

2 bobkové listy

3 guľôčky nového korenia

3 PL oleja

Popis

Mäso nakrájame na menšie kocky a obalíme v múke. Postupne ho v tlakovom hrnci opečieme z každej strany na oleji. Ak je to potrebné, pridáme ešte olej. Opečené mäso dáme bokom, dobre ho osolíme, okoreníme a necháme ho prikryté.

Do výpeku pridáme ďalšiu lyžicu oleja, nadrobno nakrájanú cibuľu, nové korenie, tymian i bobkový list. Cibuľu dobre osolíme, okoreníme a orestujeme dosklovita. Pridáme mrkvu a paštrnák nakrájané na kolieska. Opekáme, kým zelenina nezačne karamelizovať. Potom prilejeme víno, necháme ho odpariť, vložíme mäso aj so šťavou, podlejeme vodou a tlakový hrniec uzavrieme. Varíme jednu hodinu.

Pred dovarením mäsa si pripravíme šampiňóny. Umyjeme ich, prekrojíme na polovicu a na troche oleja orestujeme na panvici.

Po hodine vypustíme paru z tlakového hrnca a opatrne ho otvoríme. Pridáme šampiňóny a zamiešame. Podávame s knedľou alebo so zemiakmi.

Malý tip: Pri varení tohto mäsa použite tlakový hrniec, ktorý šetrí čas. Bez neho sa čas varenia zdvojnásobí.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8